Odliczanie dni

Kliknij w pole aby wybrać początkową datę.
Kliknij w pole aby wybrać końcową datę.

Spis treści:

Każdy dzień może być tym wyjątkowym – narodziny dziecka, ślub, koncert ulubionego zespołu, a nawet zwykłe spotkanie z dawno niewidzianymi znajomymi to tylko garstka przykładów. Są takie dni, na które czeka się z utęsknieniem. Są też takie dni, które zapisały się w pamięci na zawsze. Czas niestety upływa bardzo szybko i łatwo zgubić rachubę dni, miesięcy czy lat. Zastanawiasz się ile dni dzieli Cię od upragnionego dnia? A może chcesz sprawdzić ile dni minęło od ważnego dla Ciebie wydarzenia?

Wyobraź sobie obliczanie liczby dni dzielącej dwie daty samodzielnie. Przekładanie kartek w kalendarzu, dodawanie w pamięci albo za pomocą kalkulatora. W międzyczasie kilka pomyłek, masa nerwów, a ostatecznie… Stracony czas i brak wyniku lub wynik uzyskany po wielkich trudach. Brzmi jak koszmar, prawda?

Czas na zakończenie tego koszmaru! Mamy dla Ciebie coś, co pomoże Ci w obliczaniu liczby dni. Coś, co sprawi, że wynik uzyskasz bez żadnego wysiłku. I to w kilka chwil, bez marnowania Twojego cennego czasu. Poznaj nowy wymiar obliczania liczby dni – poznaj odliczacz dni.

Odliczacz dni

Zanim przedstawimy Ci odliczacz dni od praktycznej strony i pokażemy, kiedy może się przydać, chcemy powiedzieć Ci co nieco o jego teoretycznej stronie. Dawkę teorii w pigułce znajdziesz poniżej.

Czym jest odliczacz dni? Mówiąc najprościej, jest to aplikacja internetowa. Występuje zarówno w wersji do korzystania online, jak i w formie aplikacji do pobrania. Obie te wersje szerzej omówimy w dalszej części artykułu.

Odliczacz dni, jak wskazuje sama nazwa, służy do obliczania liczby dni dzielących dwie daty. Działa na podstawie specjalnie zaprogramowanych algorytmów. Dzięki nim odliczacz dni jest w stanie w kilka chwil obliczyć liczbę dni dzielącą dwie, nawet najbardziej odległe, daty.

Jak używać odliczacza dni? Wystarczy, że wybierzesz z kalendarza dwie daty – początkową i końcową. W zależności od tego, jakich obliczeń chcesz dokonać możesz zmienić jedynie datę początkową lub końcową. Dzięki tej aplikacji obliczysz zarówno liczbę dni, które dzielą Cię od upragnionego dnia, jak i liczbę dni, które minęły od pamiętnego dla Ciebie wydarzenia.

Część teoretyczna dobiegła końca. Zgodnie z zapowiedzią zebraliśmy tu tylko najistotniejsze informacje. Wiemy, że to praktyczne aspekty cieszą się największym zainteresowaniem, dlatego przejdziemy do nich bez zbędnego przedłużania.

Odliczanie dni do wakacji

Piaszczysta plaża, szum morza i kolorowe drinki czy góry pokryte soczystą zielenią, krystalicznie czysty strumyk i śpiew ptaków o poranku? A może błękit jeziora, widok łódek, kajaków, a w oddali leśne krajobrazy? Jak będą wyglądać Twoje wakacje, na które czekasz z utęsknieniem?

Może tym razem wybierasz się za granicę? Rajska plaża na Bali, malownicze parki krajobrazowe w Chorwacji albo urokliwe norweskie fiordy?

A może nie planujesz żadnych wypraw, a chcesz jedynie odpocząć od szkoły, uczelni lub pracy?

Bez względu na to, gdzie zaplanowałeś wakacje i jak je spędzisz, z pewnością czekasz na nie przebierając nogami. Chcesz wiedzieć ile dni dzieli Cię od błogiego lenistwa lub wypoczynku w aktywnej formie?

Wystarczy, że skorzystasz z odliczaniaa dni. Datę początkową pozostaw bez zmian, a jako datę końcową ustaw dzień rozpoczęcia wakacji. To wszystko! Na ekranie natychmiast wyświetli się liczba dni dzieląca Cię od wakacyjnego odpoczynku.

Odliczanie dni do ślubu

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej pary. To wejście w nowy etap związku i przypieczętowanie wzajemnej miłości. Przygotowania do ślubu to nie tylko radosne wyczekiwanie na moment sakramentalnego „tak” i późniejsze świętowanie wśród bliskich, ale także masa stresu związana z dopięciem wszystkiego na ostatni guzik.

Tylko wyobraź sobie, ile spraw muszą dopilnować państwo młodzi. Sala, zespół lub DJ, kamerzysta, fotograf, dekoracje, zaproszenia dla gości, menu weselne. Dużo? To tylko kropla w morzu! Do załatwienia pozostają także te drobniejsze, ale równie istotne kwestie, chociażby takie, jak ubiór państwa młodych.

Idealnie byłoby, gdyby wszystkie te sprawy dało się załatwić bez żadnych komplikacji. Zwykle jednak po drodze pary młode napotykają na mniejsze i większe trudności.

W natłoku spraw do załatwienia można łatwo stracić rachubę dni, które pozostały do ślubu. A przecież pozostała liczba dni to czas na dokończenie wszystkich przygotowań, aby w końcu móc po prostu cieszyć się tym pięknym dniem.

Chcesz wiedzieć ile dni zostało na przygotowania i ostatnie szlify? Nie możesz doczekać się momentu nałożenia obrączek? Skorzystaj z odliczanie dni do ślubu i dowiedz się, ile dni dzieli Cię tego wyjątkowego dnia. Dzięki temu łatwiej będzie Ci planować poszczególne sprawy, które pozostały do załatwienia, a oczekiwanie przestanie dłużyć się w nieskończoność – na bieżąco będziesz mógł monitorować upływające dni.

Odliczanie dni do świąt

Śnieg za oknem, choinka przyozdobiona połyskującymi bombkami i kolorowymi światełkami, stół uginający się pod ciężarem różnorodnych potraw, prezenty, z których najbardziej cieszą się najmłodsi członkowie rodziny, wspólne kolędowanie, rodzinna atmosfera – przyznaj, że sama myśl o świętach Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych osób sprawia, że na sercu robi się jakoś cieplej. Trudno się dziwić, że tak wiele osób z utęsknieniem czeka na święta, bez wątpienia mają one swój urok.

Ty również nie możesz doczekać się świąt Bożego Narodzenia? A może Twoje dzieci już na samą myśl o świętach przebierają nóżkami i nieustannie pytają o to, ile jeszcze do nich zostało? W obu tych przypadkach odliczanie dni do świąt sprawdzi się idealnie. Dzięki niemu będziesz mógł na bieżąco odliczać dni dzielące Cię od radosnego świętowania w rodzinnym gronie, a dzieci nie będą zasypywać Cię pytaniami – wystarczy, że pokażesz im wynik obliczony przez aplikację.

Święta to nie tylko Boże Narodzenie. To także Wielkanoc – jajka w koszyczku, babka wielkanocna, mazurek, zajączek przynoszący dzieciom drobiazgi. Święta Wielkiej Nocy to również kolejna okazja do spędzenia czasu w rodzinnym gronie.

Odliczanie dni do Wielkanocy. To właśnie na Wielkanoc czekasz z niecierpliwością? Żaden problem, po prostu zmień datę końcową na dzień, na który przypada to święto i gotowe. Możesz rozpocząć odliczanie do Wielkanocy!

Odliczanie dni do daty

Święta, ślub, wakacje… Na tym nie kończą się wszystkie ważne wydarzenia w życiu. Wiemy, że dla każdego ważne jest w życiu co innego. Jedni czekają na upragnione maleństwo, inni z kolei na ukończenie studiów, otworzenie własnej firmy, pierwszy wyjazd za granicę czy spotkanie z kimś dawno niewidzianym.

Odliczanie dni sprawdzi się przy dowolnej, ważnej dla Ciebie dacie. Pozostawiamy Ci pełną dowolność. Wystarczy, że wprowadzisz datę wyczekiwanego wydarzenia jako datę końcową, aby aplikacja podała Ci liczbę dni, które dzielą Cię od wybranej przez Ciebie daty.

Odliczanie dni aplikacja

Wspomnieliśmy wcześniej, że odliczanie dni jest dostępny zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i w formie aplikacji do pobrania. Zaczniemy od omówienia odliczanie dni pod postacią aplikacji.

Jedną z najwygodniejszych opcji jest aplikacja na telefon. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z odliczania gdziekolwiek jesteś, o każdej porze. Wystarczy, że wyjmiesz z kieszeni telefon, aby sprawdzić ile dni dzieli Cię od wyczekiwanego dnia.

Aplikację z odliczaniem dni możesz zainstalować na telefonie z dowolnym systemem. Większość telefonów posiada obecnie system Android, jednak posiadacze telefonów z systemem iOS także mogą skorzystać z odliczania dni. Jeśli chodzi o naszą aplikację i odliczanie dni iphone również jest obsługiwany.

Jeśli korzystasz częściej z komputera lub laptopa, do gustu powinna przypaść Ci aplikacja na pulpit. Dzięki niej w przerwie od pracy czy odpisywania na maile będziesz mógł sprawdzić ile dni pozostało do wybranego przez Ciebie święta czy innego, dowolnego wydarzenia.

Jeśli chodzi o odliczanie dni excel również udostępnia taką możliwość. Korzystanie z niego nie jest jednak tak intuicyjne, jak w przypadku dedykowanej do tego aplikacji. Strona wizualna tego programu także nie zachęca do korzystania z niego w celu odliczania dni.

Odliczanie dni online

Jeśli nie potrzebujesz stałego dostępu do aplikacji i nie masz potrzeby, by na bieżąco monitorować ile dni zostało do ważnego dla Ciebie wydarzenia, w zupełności wystarczy Ci odliczanie dni online.

Z odliczanie dni online możesz korzystać z dowolnego urządzenia – telefonu, tabletu czy laptopa. Aplikacja będzie gotowa do użytku od razu po włączeniu strony.

Dzięki dwóm różnym formom odliczania dni możesz wybrać najlepszą dla siebie i korzystać z niej tak, jak lubisz.

Odliczanie dni do

Nie bez powodu ten nagłówek brzmi tak enigmatycznie. Najlepiej oddaje on istotę odliczania dni. Za jego pomocą możesz odliczyć dni do dowolnego święta czy ważnego dla Ciebie wydarzenia.

Nie jest to aplikacja, która obliczy jedynie liczbę dni do wakacji, świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Wystarczy, że dowolną datę wybierzesz z kalendarza, a odliczanie dni zrobi za Ciebie całą resztę, w kilka chwil podając wynik.

Odliczanie dni aplikacja

Aplikacja odliczająca dni kryje w sobie jeszcze jedną, przydatną funkcję – odliczanie dni roboczych. Zwykle pod uwagę brane są wszystkie dni, zarówno robocze, jak i wolne od pracy. W przypadku odliczania dni do ślubu czy końca roku szkolnego jest to całkowicie wystarczające.

Odliczanie dni roboczych przyda się z kolei w przypadku bardziej formalnych spraw. Dzięki tej funkcji obliczysz ile dni przebywasz już na zwolnieniu lekarskim, ile dni zostało Ci na odesłanie pisma do urzędu czy ile dni w danym miesiącu przepracowałeś.

Funkcja odliczania dni roboczych działa zarówno w aplikacji do pobrania, jak i online.

Odliczanie dni do urodzin

Nie możesz doczekać się swoich urodzin? Planujesz coś wystrzałowego? Może spędzisz ten dzień imprezując ze znajomymi? Albo wręcz przeciwnie – zechcesz spędzić urodziny na spokojnie, wśród najbliższych?

Powodów, dla których tak niecierpliwie czekasz na urodziny może być tysiące. Bez względu na to, jakie atrakcje zaplanowałeś na ten dzień, liczbę dni dzielącą Cię od urodzin możesz obliczyć za pomocą odliczani edni do urodzin.

Wprowadź datę swoich urodzin i obserwuj jak liczba dni dzieląca Cię od tego święta z dnia na dzień się zmniejsza.

Odliczanie dni do matury

Matura to ważne wydarzenie w życiu młodych dorosłych. Jest ona zwieńczeniem całego okresu edukacji szkolnej, a także przepustką na wymarzone studia. To jej wyniki decydować będą o tym, czy dostaniesz się na wybraną uczelnię i kierunek, czy też nie.

Tobie również widmo matury spędza sen z powiek? Chcesz wiedzieć ile czasu zostało Ci na ostatnie powtórki? Dzięki odliczaniu dni do matury łatwo obliczysz liczbę dni dzielącą Cię od pierwszych egzaminów.

A Ty czego nie możesz się doczekać? Ślubu z ukochaną osobą czy zagranicznych wakacji? A może po prostu chciałbyś mieć już maturę za sobą? Wypróbuj odliczania dni i sprawdź ile dni dzieli Cię od ważnego dla Ciebie wydarzenia.

Święta
Lista popularnych świąt