Kiedy jest Cyber Monday

Święto przypada w: sobota, 15 czerwca 2024 - czasu polskiego

Cyber Monday 2022

Dowiedź się więcej

Cyber Monday, to kolejne święto, które odbywa się zaraz po dniu zwanym Black Friday. Jego polska nazwa to Cyber Poniedziałek lub Cyfrowy Poniedziałek, chociaż większość osób, mimo wszystko, używa amerykańskiej nazwy. Święto ma miejsce 2 grudnia 2019, czyli dokładnie 3 dni po Czarnym Piątku. Jest to również idealny dzień na przedświąteczne zakupy, czy też na zakup produktów w okazyjnych cenach.

Nie bez powodu w nazwie tego dnia znajduje się słowo Cyber. Podczas Cyber Poniedziałku, zakupy stacjonarne odchodzą w niepamięć. Wypoczęci po weekendzie klienci, zasiadają przed komputerami w zaciszu domowym i rozpoczynają zakupowe szaleństwo. Dzień ten ma miejsce 4 dni przed Mikołajkami, więc jest to idealny czas na zakup prezentów. Podczas Cyber Monday, wielu klientów również kupuje prezenty dla swoich bliskich z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Promocje które mają miejsce w z okazji Cyfrowego Poniedziałku koncentrują się głównie na sprzęcie elektronicznym. W ten dzień sklepy komputerowe, oraz te które posiadają asortyment taki jak: pralki, lodówki, konsole, tablety, smartfony, telewizory oraz inny sprzęt RTV czy AGD, oferują procentowe przeceny swoich towarów. Zdarza się, że ceny mogą zostać obniżone nawet o 50%. Jeżeli planujecie Państwo kupić towar z półki RTV lub AGD, to polecamy poczekać z tym do Cyber Monday. Za zaoszczędzone pieniądze można kupić dodatkowe towary lub po prostu cieszyć się, że nie zapłaciło się pełnej ceny.

Cyber Monday w Polsce

Cyfrowy Poniedziałek cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w Polsce, co można zaobserwować podczas tego dnia. Strony internetowe są oblegane przez potencjalnych klientów, co często powoduje problemu z ich dostępnością. Oferowane towary znikają ze stron w mgnieniu oka a sklepy cieszą się z podkręconych obrotów. W 2013 roku, Amerykanie zanotowali obroty w wysokości 2 miliardów dolarów. W Polsce w 2016 roku, podczas Cyber Monday, odnotowano zyski w wysokości 140 mln zł. Nie jest to niestety tak imponujący wynik jak w innych krajach, jednak nie ma co się dziwić. Polacy dopiero zaczynają wdrażać to święto do swoich zwyczajów. Co najciekawsze, ludzie nie kupują za pośrednictwem swoich komputerów, a za pośrednictwem urządzeń mobilnych jak telefony czy tablety.

Ile trwają promocje podczas Cyber Poniedziałku?

Promocje z okazji Cyber Monday mają miejsce tylko tego dnia i trwają dokładnie 24 godziny. Należy pamiętać, że im atrakcyjniejsza promocja na dany towar, tym szybciej zniknie on ze strony internetowej. Pamiętajcie, że decyzje podczas zakupów musza być świadome i przemyślane ponieważ tego dnia obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Niestety ilość towarów na każdej stronie jest ograniczona. Każde kilka minut zwłoki może skutkować tym, że towar zniknie ze strony. Podczas odwiedzania stron, mogą mieć również miejsce lagi, przez które będzie ciężko wczytać stronę. Nie jest to spowodowane tym, że właściciele celowo blokują dostęp do strony, jak niektórzy ludzie myślą. Wynika to z faktu, że podczas Cyber Monday dziesiątki tysięcy ludzi chce się zapoznać z promocjami. Serwery na których są postawione firmowe strony, nie są w stanie wytrzymać tylu zapytań wysyłanych przez klientów. W efekcie, strona przestaje działać, lub działa bardzo wolno.

Co można kupić podczas Cyber Monday?

Cybernetyczny Poniedziałek to idealny moment na zakup sprzętu elektronicznego. Telewizory, pralki, słuchawki, komponenty komputerowe, głośniki i inne produkty RTV oraz AGD są tego dnia przecenione. Sklepy internetowe takie jak: Komputronik, Media Markt, Morele, X-Kom, Cyfrowe, tego dnia będą oferowały sprzęt w wyjątkowo korzystnych cenach. Na pewno każdy klient znajdzie coś dla siebie.

Tego dnia, nie tylko elektronika idzie na pod młotek. Cyber Monday to również dzień w którym sklepy zajmujące się sprzedażą odzieży, torebek, butów czy też biżuterii przygotują dla klientów atrakcyjne rabaty. To idealny moment aby uzupełnić swoją kolekcję jesienno/zimową lub zaopatrzyć się w kreację Sylwestrową.

Kolejnymi sklepami, które również biorą udział w promocjach związanych z Cyber Poniedziałkiem, to wszelkie drogerie internetowe. Tego dnia można zaopatrzyć się w wymarzony zapach, upatrzone od dawna kosmetyki, czy też produkty marki premium w atrakcyjnie niskich cenach.


Dodatkowo, 6 grudnia wypadają Mikołajki. Kupowanie prezentów zawsze obciąża nasz portfel. Dzięki Cyber Monday można kupić bardzo ciekawe prezenty dla swoich bliskich, lub po prostu sprawić prezent dla siebie

Cyber Monday vs Black Friday – czym się różnią?

Cyber Poniedziałek, to dzień w którym sklepy internetowe zaczynają swoją wyprzedaż. Dzień ten jest bardzo często mylony z Czarnym Piątkiem. Mimo, że święta są do siebie podobne, to jednak posiadają zasadniczą różnicę. W przeciwieństwie do Czarnego Piątku, Cyber Poniedziałek wolny jest od tłumów ludzi gromadzących się pod sklepami, krzyków i przepychania się. Jest to dzień o wiele spokojniejszy głównie ze względu na metodę sprzedaży przecenionych produktów.

Cała akcja podczas Cybernetycznego Poniedziałku odbywa się drogą internetową. Zainteresowani klienci mogą kupować przecenione towary tylko i wyłącznie online, na stronach internetowych producentów.

Podsumowując, Cyber Monday to idealny dzień na zakup nie tylko towarów RTV i AGD, ale również kosmetyków oraz ubrań. Należy pamiętać, że Cybernetyczny Poniedziałek trwa tylko jeden dzień a decyzje o kupnie sprzętu powinny być szybkie oraz świadome. Co najważniejsze, dzień ten to okazja na zakupy INTERNETOWE. Jeśli udacie się Państwo do sklepu, możecie spotkać się z sytuacją w której nie będzie możliwości zamówienia sprzętu stacjonarnie. Jak sama nazwa wskazuje, jest to Cyber Poniedziałek, czyli związany z internetem. Polecam już dzisiaj zastanowić się co jest potrzebne i wyczekiwać 2 grudnia 2019.
Cyber Monday
Cyber Monday

- Opublikowano:
Święta
Lista popularnych świąt