Jak obliczyć ile dni minęło pomiędzy datami

Jak obliczyć ile dni minęło pomiędzy datami
Jak obliczyć ile dni minęło pomiędzy datami

Zastanawiasz się jak obliczyć ile dni minęło pomiędzy datami? Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie? Świetnie trafiłeś! W tym artykule przedstawimy Ci kilka sposobów na to, jak obliczyć ile dni minęło od konkretnego wydarzenia do wybranej przez Ciebie daty. Pokażemy Ci jak wykorzystać do tego kalendarz, dedykowany kalkulator, a nawet program excel.

W codziennym pędzie i lawinie obowiązków bardzo łatwo stracić poczucie czasu. Bywają jednak sytuacje, w których świadomość tego, ile dni minęło od daty jest niezbędna.

Być może chcesz policzyć ile dni przebywałeś na zwolnieniu lekarskim, ile dni urlopu wykorzystałeś już w danym roku, a może ile dni minęło od otrzymania przesyłki z towarem, aby wiedzieć, czy jeszcze możesz go zwrócić.

Umiejętność obliczenia ile dni minęło pomiędzy datami przydaje się też w mniej formalnych sytuacjach. Zastanawiasz się ile dni minęło od ważnego dla Ciebie święta? Po przeczytaniu tego krótkiego poradnika obliczysz to bez żadnego problemu. I to na kilka różnych sposobów.

Ile dni minęło od daty do daty – samodzielne obliczenia

Aby samodzielnie obliczyć, ile dni minęło od daty do daty, wystarczy Ci zwykły kalendarz – sprawdzi się do tego zarówno ten w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Jeśli odległość między datami jest duża, przydać Ci się może także kartka i długopis lub kalkulator.

Jak obliczyć ile dni minęło od daty do daty? Przy mniej odległych datach możesz obliczyć wynik dodając do siebie poszczególne dni z kalendarza. Jeśli daty są nieco bardziej odległe, ułatwisz sobie obliczenia licząc tygodniami, a nawet miesiącami. Poszczególne części dodasz później w pamięci, na kartce czy za pomocą kalkulatora.

Żeby nieco rozjaśnić Ci powyższy opis, pokażemy Ci jak obliczyć ile dni minęło od do na przykładach.

Przykład 1: Przebywasz na zwolnieniu od 8 do 10 marca. Tak niewielką liczbę dni z łatwością policzysz w pamięci. Wystarczy rzut okiem na kalendarz, aby zobaczyć, że Twoje zwolnienie trwało 3 dni (8, 9 i 10 marca).

Przykład 2: Chcesz obliczyć ile dni minęło od ważnego spotkania biznesowego. Miało ono miejsce 15 stycznia. Przypuśćmy, że obecnie jest 20 marca. Ile dni dzieli te dwie daty? Z pomocą kalendarza bez większych trudności policzysz, że od 15 stycznia do końca miesiąca minęło 17 dni. Następny krok to dodanie liczby dni lutego (28) oraz liczby dni marca, które upłynęły do obecnego dnia (20). Ile dni minęło od spotkania? Ostateczny wynik to 65 dni.

Wiesz już, jak samodzielnie obliczyć ile dni minęło. Kalendarz sprawdzi się raczej w przypadku niewielkich odległości między datami. Przykład nr 2 doskonale pokazuje, że liczenie „na piechotę” większych odległości między datami jest czasochłonne. Podczas takich obliczeń nietrudno również o pomyłkę.

Jak obliczyć ile dni minęło od ważnej dla Ciebie daty w prostszy sposób?

Ile dni minęło – kalkulator

Istnieje sposób na to, aby bez żadnego wysiłku dowiedzieć się ile dni minęło. Kalkulator online to narzędzie, które wykona wszystkie obliczenia za Ciebie i w kilka chwil poda Ci gotowy wynik. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać dwie daty – początkową i końcową. Kalkulator dni sprawdzi się zarówno w przypadku mniej, jak i bardziej odległych dat. Dzięki niemu zapomnisz o żmudnych obliczeniach, nerwach i pomyłkach.

Z licznika dni możesz korzystać na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Bez zakładania konta, logowania czy innych formalności. Cały proces jest maksymalnie uproszczony, abyś mógł dowiedzieć się w kilka sekund ile dni minęło od wybranej przez Ciebie daty.

Nie chcesz korzystać z aplikacji online? Do łatwiejszego obliczenia liczby dni pomiędzy datami możesz użyć także programów, z których korzystasz na co dzień, na przykład w pracy. W jakim programie niemal równie łatwo, jak za pomocą kalkulatora dni, obliczysz ile dni minęło? Excel to jeden z najlepszych wyborów. Dlaczego?

Excel posiada wbudowaną funkcję DNI, która umożliwia obliczanie ile dni minęło pomiędzy datami. Co to oznacza w praktyce? Nie musisz znać żadnego wzoru, ani wprowadzać go samodzielnie, wystarczy, że skorzystasz z gotowego rozwiązania.

Który ze sposobów najbardziej przypadł Ci do gustu? Pozostajesz przy obliczaniu ile dni minęło za pomocą kalendarza, czy może skusisz się na skorzystanie z łatwiejszego rozwiązania jakim jest kalkulator dni?

Wypróbuj licznik dni już dziś i oblicz ile dni minęło od ważnego dla Ciebie wydarzenia. Przekonaj się, że odliczanie dni może być prostsze. Od uzyskania wyniku dzielą Cię tylko trzy kliknięcia. Pierwsze, aby przejść na stronę z kalkulatorem dni, dwa kolejne, aby wprowadzić dane. To jak, spróbujesz?

Kategorie