Jak obliczyć dni od daty

Jak obliczyć dni od daty
Jak obliczyć dni od daty

Są takie wydarzenia w życiu, na które nawet najbardziej cierpliwe osoby czekają przebierając nogami. Są również takie dni, które pozostają w pamięci na zawsze. Takie, które nawet po wielu latach można przywołać z pamięci mając przy tym wrażenie, jakby to było wczoraj. Zastanawiasz się ile dni dzieli Cię od ważnego wydarzenia? A może chcesz obliczyć ile dni minęło od tego jednego, wyjątkowego dnia?

Już szykujesz kalendarz i kalkulator, aby dokonać obliczeń? Niepotrzebnie! Przyznaj, że dodawanie kolejnych dni „na piechotę” jest upierdliwe. Przy takiej metodzie obliczania niezwykle łatwo również o pomyłkę… i nerwy. Na szczęście nie musisz już dokonywać obliczeń samodzielnie. Zrobi to za Ciebie licznik dni.

Zastanawiasz się czym właściwie jest licznik dni? Pokrótce – jest to aplikacja internetowa, która na podstawie wybranych dat oblicza liczbę dni między nimi. Wciąż Ci za mało? Więcej o liczniku dni znajdziesz poniżej.

Licznik dni od daty

Licznik dni został stworzony po to, aby obliczać liczbę dni między poszczególnymi datami. Funkcję tę możemy podzielić na dwie części. Pierwszą z nich jest obliczanie dni od daty, czyli od konkretnego wydarzenia. Licznik dni od daty oblicza dni od wybranej daty do obecnego dnia.

Jak używać licznika dni od daty? Wystarczy, że wybierzesz z kalendarza datę początkową, od której chcesz obliczyć dni. Datę końcową pozostaw bez zmian, na obecnym dniu. Następnie kliknij „oblicz”. Licznik dni w kilka chwil wyświetli liczbę dni, która minęła od wybranej przez Ciebie daty aż do dziś. Proste? I to jak! Jesteśmy przekonani, że poradzisz sobie z obsługą licznika dni bez żadnych problemów.

Kiedy przyda się licznik dni od daty? Tak naprawdę zawsze wtedy, kiedy będziesz chciał obliczyć ile dni minęło od konkretnego wydarzenia. Dzięki licznikowi dni obliczysz ile dni minęło od porodu czy ślubu. Licznik dni możesz wykorzystać także do obliczenia ile dni minęło od przejścia na zwolnienie lekarskie czy rozpoczęcia leczenia nowymi lekami. Możliwości są nieograniczone.

Licznik dni do daty

Druga strona licznika dni to obliczanie dni do daty, czyli zwykle do jakiegoś ważnego wydarzenia. Licznik dni do daty obliczy ile dni dzieli Cię od upragnionego dnia.

Jak używać licznika dni do daty? W bardzo podobny sposób, jak licznika dni od daty. Tym razem datę początkową pozostawiasz bez zmian, a jako datę końcową wybierasz z kalendarza datę wydarzenia, do którego chcesz odliczyć dni. Następnie klikasz „oblicz” i gotowe. Obsługa licznika dni do daty jest tak samo prosta, jak licznika dni od daty.

Kiedy przyda się licznik dni do daty? Wtedy, kiedy na jakieś wydarzenie czekasz z niecierpliwością i chcesz na bieżąco monitorować ile dni jeszcze do niego pozostało. Możesz na przykład odliczyć dni do końca roku szkolnego, ślubu, urlopu za granicą czy koncertu ulubionego zespołu.

Z licznikiem dni zapomnisz o żmudnym liczeniu, pomyłkach i nerwach. Obliczanie dni dzielących dwie daty nigdy nie było tak proste.

Wypróbuj licznik dni już dziś i oblicz liczbę dni od daty lub liczbę dni do daty bez żadnego wysiłku!


Kategorie